KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13372228
nr 1337 2228
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Potatis. Signerad, numrerad 2/8, oramat löst blad. Motivet: 38x45 cm, bladets mått: 62,5x77,5 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:41:25
1/7 09:59:20
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander